Zaczynamy !!!

Cześć, jestem Marcin od zawsze pasjonuje się zwierzętami egzotycznymi. Jestem ich hodowcą oraz miłośnikiem od 15 lat. Moja hodowla liczy już kilkanaście osobników, które niebawem zostaną zaprezentowane na tej stronie. Jest to sekcja wywodząca się z Polskiego Związku na Rzecz Zwierząt Egzotycznych i Domowych. Tworzymy stowarzyszenie,które ma na celu niesienie pomocy , kształcenie zachowań proekologicznych i edukacje w obszarze opieki .

Na początku naszego istnienia zajmowaliśmy się jedynie jeżami pigmejskimi, lecz ostatnio rozszerzyliśmy działalność i w powstały sekcje tj.:

Celem naszego działania jest:

  • Określenie warunków hodowlanych dla jaszczurek.
  • Monitorowanie urodzeń.
  • Polepszenie warunków bytowych.
  • Zorganizowanie adopcji i domów tymczasowych.
  • Interwencje przy nieodpowiednich warunkach utrzymania np. sklepy zoologiczne.
  • Propagowanie informacji o hodowli i utrzymaniu wśród dzieci i młodzieży.
  • Pomoc w stawianiu pierwszych kroków przez nowych terrarystów.

Wszystkie wyżej wymienione działania są dopiero na etapie planowania ,aczkolwiek mamy zamiar wszystkie konsekwentnie zrealizować. Jednak ,aby to się nam udało potrzebujemy wsparcia osób, które podobnie jak my fascynują się tymi pięknymi stworzeniami bądź tych chcących je dopiero poznać.

Czekamy na ludzi , którzy wniosą do naszej działalności nowe pomysły, inspiracje a przede wszystkim pozytywną energię 😀

Myślę, że wiele osób zastanawia dlaczego powstaje kolejna strona poświęcona jaszczurkom.

Inspiracją do jej powstania jest to ,że wiele razy szukając informacji na temat hodowli jaszczurek w Internecie natrafiłem na porady , które były błędne i mogły doprowadzić do cierpienia zwierzęcia. Niestety na licznych forach i stronach internetowych przeczytałem, że te złe praktyki były jedynym źródłem informacji dla wielu hodowców . Dlatego ta strona ma na celu podzielenie sie naszymi doświadczeniami, które mają wesprzeć przyszłych hodowców.

Pamiętajmy, że jaszczurki jak każde inne zwierzęta odczuwają ból i dyskomfort z powodu nieprawidłowej opieki nad nimi, dlatego niezbędne jest zapewnienie im podstawowych warunków bytowych do prawidłowego życia. Stworzenie tych warunków jest najczęściej wymagające zważywszy na to, że większość z tych osobników ma tropikalne pochodzenie. Dlatego warto mieć to na uwadze podejmując się opieki nad tymi zwierzętami.

Jaszczurki są przez nas uwielbiane z wielu powodów przede wszystkim interesujący wygląd, odmienny sposób zachowania , ich orginalność oraz rzadkość posiadania. Te majestatyczne stworzenia są odzwierciedleniem piękna , które drzemie w naszej planecie. Terrarium jest miejscem gdzie możemy to piękno obserwować, jednocześnie ucząc się jak pielęgnować i obchodzić się z tak delikatnymi stworzeniami.

Nie ważne czy jesteś początkujący czy masz doświadczenie z tymi zwierzętami oraz tematyce z nimi związanej z całego serca zapraszam do wypełnienia deklaracji i dołączenia do mojego zespołu. Wahasz się i nie wiesz czy to dla Ciebie? Zapraszam do ustalenia szczegółów.Razem zastanowimy się jaką funkcję możesz pełnić. Dane kontaktowe w formularzu na stronie.

Gorąco polecam i zapraszam do kontaktu !

Zdjęcie autorstwa @vetreptile


@: marcin13211@gmail.com

@: adopcje.zwierzat.egzotycznych@gmail.com